+371 67187503, +371 29342967

(d.d. 8:00-17:30, Se,Sv-slēgts)

info@bau24.lv

Saules ūdens sildītāji

Saules ūdens sildītāji


 

600.00

(Ieskaitot nodokļus)
+
Saules ūdens sildītājs ir iekārta, ko izmanto saules enerģijas, ko pārnes redzamā gaisma un infrasarkanie stari, savākšanai (angl. to collect – savākt). Saules kolektorus izmanto karstā
ūdens sagatavošanai, telpu un baseinu sildīšanai. Tā kā saules kolektori absorbē enerģiju, ko nes ne tikai redzamā gaisma, bet arī infrasarkanie stari, tie darbojas arī mākoņainā laikā.
Tāpēc ūdens tiek sildīts, kad nav tiešu saules staru. Saules starojums ir atkarīgs no gadalaika – vasarā tas ir stiprāks, bet ziemā – vājāks. Efektiīva iekārtas darbība Latvijas
klimatiskajos apstāķļos ir no marta līdz oktobrim. Saules ūdens sildītājam komplektā nāk vadības bloks ar tenu (sildelements), kas nepieciešamības gadījumā var uzsildīt ūdeni ar elektrību.

Saules ūdens sildītāji (kolektori) kolektori saules starojumu pārvērš siltumenerģijā. Latvijā pārsvarā ir izkliedētais saules starojums, tāpēc saules kolektori ir izdevīgāki par saules baterijām, tie ir lētāki un izmanto ne tikai tiešo, bet arī izkliedēto saules starojumu, turklāt tiem ir lielāks lietderības koeficients. Ja mēs salīdzinām izmaksas, kolektori ir daudz lētāki par saules baterijām, jo 1m2 saules bateriju maksā aptuveni 4 reizes dārgāk kā saules kolektors.


Šie kolektori ir ļoti efektīvi un tiem ir augsts lietderības koeficients pateicoties kolektora vakuumcaurulēm. Šos kolektorus iespējams lietot temperatūras diapazonā līdz 150°C. Vakuuma kolektorus piedāvā cauruļu formā. Vakuuma cauruļu kolektoros absorbētāji atrodas stikla caurulēs, kurās ir vakuums. Enerģijas zudumi, kurus izraisa gaisa molekulu kustība kolektora iekšpusē, ir ievērojami samazināti. Spēki, ko izraisa vakuums stikla caurules iekšpusē, tiek viegli pārvarēti, pateicoties caurules formai.

PRIEKŠROCĪBAS:

• Zemas ekspluatācijas izmaksas (atpelnās 2-3 gadu laikā);
• Nerūsējošā tērauda iekšpuse, ārpuse un korpuss, kas nodrošina konstrukcijas ilgmūžību;
• Var pieslēgt pie kombinētās vai elektriskās ūdens sildīšanas;
• Mazs elektroenerģijas patēriņš (no 0 līdz 30 kWh gadā);
• Viegla un ērta aizsardzība pret sasalšanu;
• Nav nepieciešams cirkulācijas sūknis;
• Mikroprocesora vadība;
(gab.)

Izmēri

1